Tarihçe

Yapıpen Group Antalya Manavgat ilçesinde 1989 yılında kuruldu. Kurulduğu günden 2009 yılına kadar pvc bayiliği yapan yapıpen, yeni ataklar yaparak Penhouse ve Baywin markaları ile 20.000 m2 arazisi üzerinden fabrika tesislerini kurarak profil üretimine başladı. Firma Yönetim Kurulu Başkanlığını Bayram Ali YÜKSEL sürdürmektedir. Pvc sektörüne profil üreten firma 60’lık 3 odacıklı, 60’lık 4 odacıklı ve 70’lik 5 odacıklı profilleri, tek çift raylı sürme profilleri, panjur profilleri, yardımcı profillerini iç ve dış piyasalara sunarak satış ve bayilik ağlarını da genişleterek sektörde yerini aldı.

Türkiye’nin en güzel beldelerinden olan Manavgat’da kurulan fabrikamızda genellikle Akdeniz bölgesinde geniş bir potansiyele ulaşan Penhouse ve Baywin markaları tercih edilen bu ürünler kategorisinde yaygınlaşmış 100’ün üzerinde bayilik ağı ile de halen portföyünü daha da genişletmektedir. İleriye dönük yeni tasarımları ile, Yapıpen kaliteli hizmet sunmak, binaların kalite ve değerlerini arttırmak amacı ile pencerelerde enerji verimliliği, yaşam ve konforu, bağlantılı olarak güvenliği müşterilerine anlatmak ve bilgilendirme amaçlı seminerler düzenlemiş, bayilerinde CE ve ISO 90001-2008 belgeleri ile de onurlandırmıştır.

Beyaz ve renkli olarak üretimleri yapılan profillerden son Pvc teknolojisi ile üretilip Penhouse Labaratuvarlarında test edilmekte, bayi ve tüketiciye de garanti belgesi ile teslim edilmektedir. Laboratuarda ısı, ses, yalıtım, kırılma, çarpma ve yaşlandırma değerleri kontrolleri yapılmakta alınan örnek numuneler de muhafaza edilmektedir.

Yapıpen Group bünyesinde ayrıca hazır kapı ve pencere doğraması yapılan profil işleme merkezine sahip olan firma CNC makinalarda üretilen hazır doğrama satışları yaparak Yurtiçi Yurtdışan ürünlerini pazarlamaktadır. Geniş bir pazarlama departmanına sahip olan firma, ısı cam tesisleri ile de tüm bayilerinin cam ihtiyaçlarını da karşılayarak üretimden montaja kadar hizmerini vermeye devam etmektedir. Penhouse ve Baywin kapı pencere sistemlerinde üretilen pencereler binalarımızda sadece konfor ve görüntü şekli olmayıp yerinde ve uygun kullanıldığında tamamen tasarruf sağlayan bir güçtür. Teknolojik normlarda üretilen formülasyonunda insan sağlığına zarar veren hiçbir madde kullanılmaktadır. tamamı orjinal hammeddelerden oluşan Petkim Petro Kimya ürünleri ile elde edilir. Üretimden satışa satıştan tüketiciye kadar kaliesinden taviz vermeyen Ypıpen Group kısa zaman içerisinde yaygınlaşarak tercih edilen markalar olmasını sizlerden aldığı güven içerisinde sürdürmektedir.

Bayram Ali YÜKSEL